Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

Si ju duket forumi?

48% 48% [ 263 ]
13% 13% [ 72 ]
9% 9% [ 51 ]
6% 6% [ 31 ]
5% 5% [ 29 ]
18% 18% [ 98 ]

Totali i votave : 544


You are not connected. Please login or register

Pyjet e Amazones

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pyjet e Amazones prej 24.05.12 12:40

Siperfaqja mė e madh e Tokės me pye do tė jetė nė lajme mė shumė se kurrė kėtė vit. Nė qershor, Konferenca e Kombeve tė Bashkuara pėr Zhvillimin e Qėndrueshėm, nė Rio de Janeiro, (Brazil), do tė diskutojė pėr tė mbrojtur Amazonen, si dhe njė ndryshim i propozuar pėr kodin e mbrojtjes se pyeve te Brazilit qe mund tė kete shpejtuar shkatėrrimin e kėtij vend tė biodiversitetit tė larte. Tashme shume shpejt edhe keto pye qe jane mushkrite e planetit mund te mos jene te tilla.Lexoni mė shumė pėr shkencė dhe polemikat nė histori tė natyrės News, artikuj dhe Komento hulumtimeve.
....

Shiko profilin e anėtarit

2 Re: Pyjet e Amazones prej 05.10.13 16:31

j,jg,


Vizitor
h

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi