Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

Si ju duket forumi?

48% 48% [ 263 ]
13% 13% [ 72 ]
9% 9% [ 51 ]
6% 6% [ 31 ]
5% 5% [ 29 ]
18% 18% [ 98 ]

Totali i votave : 544


You are not connected. Please login or register

Lista e monomenteve te natyres ne Shqiperi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Dibrani_84

avatar
gjeneral
gjeneral
Lista e monumenteve natyrore ne Shqiperi.

Kjo eshte nje liste e gjate e monumenteve te natyres ne Shqiperi ne rradhe alfabetike.
Kush ka informacion si dhe pamje per ndonje prej tyre eshte i lutur ta pasuroje temen ne vazhdim...


Ahet e Fushė Gurrės
Ahet e Gurrės sė Krenave
Ahishtet e Bofnjės
Ahishtja e Bradvices
Ahishtja e Leshnjės
Ahishtja e Liqenit tė Kuq
Ahishtja e Lirzės
Ahishtja e Protopapės,Opar
Ahishtja e Rovjes
Ahishtja e Shenkostandinit
Ahishtja e Symizės
Ahishtja e Vranicės
Ahishtja Gurra e Hasan Gashit,Mėrtur
Ahu i Blliēės
Ahu i Gerēės (Mrizi i Gerēės)
Akacjet e Migjenit
Arra e Babė Myslymit
Arra e Dragobisė
Arra e Hekalit
Arra e Llukanit,Frashėr
Arra e Madhe e Zhepės
Arra e Madhe, Zagore
Arra e Tunjės
Arrat nė Novaj


Banjat e avullit tė Postenanit
Bariera Koralore e grykės sė Diallit
Bjeshka e Zonjave, Zimur
Blijtė nė Markaj
Blini i Bzhetės
Blirėt nė Lesniqe
Bliri i Shėn Pjetrit,Vithkuq
Blloku Gravitativ i Gurit tė Zi
Bokerimat e Mnerit
Bokerimat e Moglicės
Bokerimat e Muzines
Bokėrimat e Piskalit
Bokėrrima e Garrunjės
Bokėrrimat e Dangllisė
Bokėrrimat e Mustafa Koēajt
Bokėrrimat e Tomorricės
Bokėrrimat e Vunoit
Boroviku i Begiunecit
Bredhi i burimit te Ēardakut (Gurit i Ēapit)
Bredhi i Ēarshovės sė Vjetėr
Bredhi i Kokojkės,Frashėr
Bredhi i Kuēit
Bredhi i Petranit
Bredhi i Shtikės
Bredhi i Sotirės
Bredhi i Vishjes
Bredhishtja e Ragamit
Bregu i Pepesė (Qarri i Pepesė)
Bungat e varrezave,Korthpulė
Burim i kripur i Bashajt
Burim i Vuklit
Burimet e Bellovės
Burimet e Brudit
Burimet e Kėrpicės
Burimet e Kirit
Burimet e Koprishtit
Burimet e kripura tė Golemasit
Burimet e kripura tė Mullirit (Rrėzės)
Burimet e Okolit,Thethit
Burimet e Progrit
Burimet e Shtarzės
Burimet e Tatzatit
Burimet e Ujit tė Ftohtė
Burimet e Valbonės
Burimet karstike tė Fterės
Burimet sulfurore tė Fliballies
Burimet termale tė Vromonerit,Leskovik
Burimi dhe shpella e Sopanikės
Burimi i Drilonit
Burimi i Guakut
Burimi i Kolosianit
Burimi i Krumės
Burimi i Libohovės
Burimi i Llixhės sė Hibrait
Burimi i Nepravishtės
Burimi i Qukut tė Dunishės
Burimi i Shoshanit
Burimi i Shutresė
Burimi i Studnės
Burimi i ujit dhe gazit tė djegshėm,Polenė
Burimi i Ujit tė Ftohtė, Vleshė
Burimi i Vinjollit
Burimi i Vrakės
Burimi karstik i Oknos
Burimi Karstik i Qirecit
Burimi mineral i Glinės
Burimi termomineral i Llixhave tė Peshkopisė
Burimi termoninerar i Karbunarės
Buza e Bredhit,LuzatCarraca e Vrithit
Ēinari (Foljeta) e Ganjollit
Ēinari i Balliasit
Ēinari i Tophanės
Cirku akullanajor i Zepės
Cirku i Gropės sė Bukur sė Jezercės
Cirku i Kurorės sė Lurės
Cirku i Livadhit tė Bogės
Cirku i Nemėrēkės
Cirqet akullnajore tė TomorritDafina e Cerckės
Dafina e Kalasė sė Turrės
Dalja e magmatikeve nė gelqerorėt afėr Picarit
Delta e Pėrroit tė Palasės
Depozitimet fluvio-glaciale tė Bogės
Depozitimet fluvio-glaciale tė Shėmtirės
Depozitimet fluvio-glaciale tė Shoshajt
Dritare dhe mbulesa tektonike e Qinam-Vodicės
Dritarja tektonike e Mirditės
Druri i Bizgės
Druri i Male Zeqirit, Zerqan
Dunat e Nartės
Dunat e Oazit tė Divjakės
Dunat e Semanit
Dushkaja e Dobrogoves
Dushkaja e Katėr Lisave
Dushkaja e Tendės sė Qypit
Dushkajat e Manastirit,Lushnjė
Dushkajat e Novoseit
Dushkajat e Qafė Luzhės
Dushkajat i Senės
Dushku i Bulēarit Designated
Dushku i Kishės,Gjinar
Dushku i Lleshanit
Dushqet e Manastirit (Djellas Prespė)


Faleza e Bardhorit
Falezat e Sazanit
Faleze e vjetėr,Borsh
Foljeta e Lohjes
Fortesa e Kelmendit
Fosilet detare tė Thartorit
Fosilet e Kēirės
Fosilet e Lefterhorit
Fragment i thyerjes tektonike, kodėr Pejė (Karme)
Frashėri i Polos, Valė
Frashėri-Kurbin
Fusha e Liqethit
Fusha e Pelave,LurėGėshtanjat e Mgullit,Pult
Gėshtenja dhe pisha nė Teqenė e Skėnderbegasit
Gėshtenja e kalit e Gurrit tė Bardhė
Gėshtenja e Mimasit
Gėshtenja e Nepravishtės
Gėshtenja e Reēit
Gėshtenja e Teqesė,Frashėr
Gėshtenja e Vjetėr
Gėshtenjat e Kokdodit
Gjiri dhe shpellat e Gramės
Gjiri i Kakomesė
Godulla e Pishės,Divjakė
Gorica e kodrės,Kryekuq
Gropa e Kazanit
Gropa e Panairit
Grumbulli i Plepit tė Egėr,Varishtė
Grumbulli pyjor i Polmenit (rap +arrė)
Gryka e Bogazit
Gryka e Ēajės
Gryka e Madhe,Lurė
Gryka e Murdarit
Gryka e Setės (pjesa mė e ngushtė dhe mė e thellė)
Gryka e Shkopetit
Gryka e Skoranės
Gryka e Vajės
Gryka e Zezė
Gurėt "nusja dhe dhendėri",Senisht
Guret Mumjet e Trenit
Guri i Ariut (Eēmenik)
Guri i Atos,Kutal
Guri i Ēapit
Guri i Gjatė,Urxuall
Guri i Gjonit
Guri i Kamjes
Guri i Kėrēinit
Guri i Lekės
Guri i Mėngjezit, Shishtavec
Guri i Nuses
Guri i Petranit
Guri i Prerė
Guri i Qytetit
Guri i Shenjtė
Guri i Shqipes (Borje)
Gurra dhe shpella e Zerqanit
Gurra e Domajve
Gurra e Kosharishtės
Gurra e Nivanit
Gurra e Vakėfit tė Zerqanit
Gurra e Vranishtit
Gurrėt e Krushqeve,Lisec
Gurrėt nė Rrjesht
Gurri i VashėsHabitati i Salamandrės Alpine
Hartinat e Lurės
Hinka e Kosovė, Dumre
Horizonte vithisėse dhe olistolite,Ēarēovė
Hormoqi i Valbonės
Hurdha e Tisit


Ilqet i Zarelit
Ishujt e Ksamilit
Ixuari i Borshit
Ishulli i Cabakut
Ishulli i Kularit
Ishulli i Malligradit
Ishulli i Pelikanit


Kalaja e Shtegut tė Dhenėve
Kanali i Vivarit
Kanionet e Nivicės
Kanioni i Bashkimit Vermosh
Kanioni i Bicajt
Kanioni i Filmit
Kanioni i Gjipesė
Kanioni i Gradecit
Kanioni i Grunasit
Kanioni i Holtės
Kanioni i Kamenikut
Kanioni i Lengaricės
Kanioni i Leshnicės
Kanioni i Llengės
Kanioni i Osumit
Kanioni i Piksit
Kanioni i Poicės
Kanioni i Shehut tė Keq
Kanioni i Shoshanit
Kanioni i Sinecit,Saraselit
Kanioni i Urakės
Kanioni i urės sė Shtrenjtė
Kanioni i Vanave
Kanioni i Virkės
Karsti i Arnit
Karsti i Bashajve
Karsti i Delvinės
Karsti i Gorjanit
Karsti i Malit me Gropa
Karsti i Malit tė Bardhė
Karsti i Munellės
Karsti i Qafės sė Devries
Karsti i Tervolit
Karsti nė gjipsin e Mengajve
Karthi i Tėrbaēit
Kėneta e Kashtės
Kėneta e Kuksit
Kepi dhe Faleza e Rodonit
Kepi i Skėnderbeut,Varosh
Kėrleka e Kakisė
Kodra e Parave,Bllicė
Kordoni litoral i Bregut tė Ri
Kordoni litoral i lagunės sė re,Divjakė
Korija e Shėnkollit e Vodicės
Korrija e Mullirit "Shėn Thanasi", Gostivisht
Koshnica
Krasta e Poēestit
Kroi i Bardhė
Kroi i Gjeneralit,Guri Bardhė
Kroi i Kuq,Gjallicė
Kroi i Mbretit,Serakol
Kroi i Nėnės Mbretėresh
Kurora e lumit tė vjetėr, Seman (Libofshė-Adriatik)Laguna Limopuo
Liqenet akullnajore tė Doberdolit
Liqenet akullnajore tė Sylbicės
Liqenet e Kasnisė
Liqenet e Lenies
Liqenet e Lukovės
Liqenet e Rrajcės
Liqenet e Seferanit
Liqenet e Valamarės
Liqeni akullnajor i Gramozit
Liqeni i Degės, Dumre
Liqeni i Dushkut
Liqeni i Floqit
Liqeni i Jezercės
Liqeni i Kacojthit
Liqeni i Luleve,Lurė
Liqeni i Madh,Lurė
Liqeni i Pejės
Liqeni i Ponarėve
Liqeni i Rrėzės
Liqeni i Shebenikut
Liqeni i Varrit tė Plakės
Liqeni i Zi - Martanesh
Liqeni i Zi (mbi Radomirė)
Liqeni i Zi,Lenie
Liqeni i Zi,Lurė
Lisat e Ēorrokut,Sheper
Lisat e Kalenjės (afėr uzinės)
Lisat e Kalisit
Lisat e Kishės,Groshot
Lisat e Lam Porės
Lisat e Lavdanit
Lisat e Manastirit,Nivan
Lisat e Marpepės
Lisat e Minaqit,Domne
Lisat e Ngrasanit
Lisat e Pashtreshit
Lisat e Pilurit
Lisat e Poliēanit
Lisat e Porės,Macukull
Lisat e Shėn Mėrisė
Lisat e Shėndėllisė
Lisat e Shėnkollit,Lengezė
Lisat e Shėnmillit
Lisat e shkollės nė Macukull
Lisat e Shpalit
Lisat e Skoresė
Lisat e Xhamisė,Remull
Lisi i Baba Fetahut
Lisi i Babaliut
Lisi i Bershinit
Lisi i Bershinit,Bersh
Lisi i Bushkashit
Lisi i Ēesmės sė Prokopisė
Lisi i Cfirit,Mallakastėr
Lisi i Cikalleshit
Lisi i Dobit
Lisi i Fushė Lores,Barbullenjė
Lisi i koder varreve,Urxuall
Lisi i Koniatit,Konjat
Lisi i Lapulecit,Lapulec
Lisi i Leshnicės
Lisi i Levanit
Lisi i Luzatit
Lisi i Markatomajt (Bute)
Lisi i Munushtirit
Lisi i Osojes
Lisi i Pashallisė
Lisi i Qershizės
Lisi i Teqesė sė Domit
Lisi i Tushės,Frankth
Lisi i Vakėfit (Ēerilerės)
Lisi i Varrit tė Turkut
Lisi Kabe
Lisi Macukull (Varrit tė Mirė)
Lisi Qafė Shėnkollit
Lisi te varret e Kurrmetės,Shqefe
Lisi te varret e Shqypit,Barbullenjė
Lisi varreve tė Rexhės,Macukull
Lugina Akullnajore e Motinės
Lugina e varur akullnajore e Kukajt
Lugjet e Dhėmblanit
Lugu akullnajor i Runicės
Lugu akullnajor i SeferēėsMaja e Boshtrės,Macukull
Maja e Qytezės
Mali (Shkėmbi) i Gradishtės
Mani i Ēupit
Mani i Shėn Marenės
Mani i Zi
Mani i Zi i Joronishtit
Masivi i pishės sė Zezė,Qafė Shtamė
Mbihipja aktive e Dukatit
Mbihipja e Ēikės
Mbihipja tektonike e Shirokės
Melleza e Rezomes
Mėshtekna e Lugut tė Zi
Mėshtekna e Qarishtės
Mėshtekna e Shishtavecit (liqeni i Kallabakut)
Mėshtekna e Zavalinės
Moēalet e Grabovės
Mogillat e Vasjarit
Morenat e Fushė-Lurės
Morenat e Razmės
Morenat e Ujanikut
Mospėrputhje kėndore e Greshicės
Mospėrputhje kėndore e Polenės sė Vjetėr
Mrezhda e Zhabokikės
Mrizi (ahu) i Pleshtit,Bogė
Mrizi i Ndėrlugjeve
Mrizi i Shėnaprenės
Mullarėt e Gurtė tė Bajzės
Mullarėt e Gurtė,Trebinjė
Mullarėt e Radit,Rapsh


Pasqyrat e Gramės
Peneplena e Gomsiqes
Perėndi e Borockės (Kanioni, Guri i Bletės)
Pėrralli i Bodrishtės
Piramidat e Tokės sė Zhombrit
Pisha e Blliēės
Pisha e Dardhės
Pisha e Egėr nė oazin e Divjakės
Pisha e Fushė Kuqes,Gjinar
Pisha e Gjegjanit
Pisha e Gjinajve
Pisha e Makrezės
Pisha e Shejzės
Pisha e Shėndėllisė
Pisha e Voskopojė
Pisha Flamur e qafės sė Pejė
Pisha Flamur,Llogara
Pisha Zogje
Pishat e Gurrit tė Prerė,Grevė
Pishat e Kėrres
Pishat e Pogonicės (Sotirės,Radanj)
Pishat e zeza nė bregdetin e Poros
Plazhi i Carrinės
Plazhi i Gjeneralit
Plazhi i Kallmit
Plazhi i Shenpjetrit
Plepat e Pilurit
Plepat, Konak tė Tomorricės
Plepi i Bardhė
Plepi i Gjyrasit
Pllakat e Sarandės
Poria ( guri i Porisė) Borsh
Portat e Shalės
Pragu i Kapreit
Puset e Valzės
Pusi i Cilikojkave,Ēorrogunjė
Pusi i Cilikokajve
Pusi i Faqes sė Madhe
Pusi i Nemėrēkės
Pusi i Shėndėllisė
Pusi i Xhek Markut
Pusi karstik i Llokafit
Pylli (dushk,frashėr,shkozė) i Shėn Mėrisė,Kallmet (1 ha)
Pylli aluvial i Shushicės
Pylli i Barkmadhit, Kostenjė
Pylli i Bushecit
Pylli i Butrintit
Pylli i Ēukės
Pylli i Gerhotit, Zhepė
Pylli i Gurtė, Nderan
Pylli i ishullit tė Franc Jozefit
Pylli i Kolndrekajve – Ishėm
Pylli i Kulajve, Velēan
Pylli i Lefkasit, Delvinė
Pylli i pėrzjerė i Maliqit
Pylli i Ropushės
Pylli i Shen Thanasit
Pylli i Stravajt
Pylli i Zvernecit


Qafa e Ēajupit
Qafa e Kulmakut
Qarret e varrezave tė Shenkollit,Kryezi
Qarri Gjinovec
Qarri i Allushit, Valikardhė
Qarri i Bardhė nė Sheshaj
Qarri i Karrinės,Drangojve
Qarri i Kovashicės
Qarri i Muharremit
Qarri i Xhamisė,Kryezi
Qarri Peladhi, Zerqan
Qiparisi i Kambanores sė Kishės sė Vunoit


Rapi i Megallarės,Gjinakar
Rapi i Progonatit
Rapi Laze
Rasa e Currajt
Rasa e Palajve
Rasa e Pecmarrės
Repet e Selos
Rivat e Drinit
Robujt e Badrės
Robulli i Grabovės
Robulli i Valamarės
Robulli i Zeleshnjės
Rrafshi i Korabit
Rrapi i Ballabanecit
Rrapi i Ballshit
Rrapi i Berzeshtės
Rrapi i Bezistanit
Rrapi i Buranit
Rrapi i Burimit, Paftal
Rrapi i Ēelės,Patin
Rrapi i Ēerēizit,Gjirokastėr
Rrapi i Ēesmės,Mifol
Rrapi i Ēidhnės
Rrapi i Damės
Rrapi i Daulles
Rrapi i Dhivrit
Rrapi i Dhoksatit
Rrapi i Dukatit
Rrapi i Fushėbardhės
Rrapi i Gizaveshtit
Rrapi i Grykės
Rrapi i Gurrave,Smokthinė
Rrapi i Gurrės sė Labinotit
Rrapi i Haskos
Rrapi i Hormovės
Rrapi i Hotolishtit
Rrapi i Hoxhė Dheut
Rrapi i Kaēinarit
Rrapi i Kalase
Rrapi i Kėrēishtit
Rrapi i Kosmarit,Kudhės
Rrapi i Kranės,Dajt
Rrapi i Kroit tė Madh
Rrapi i Leskovikut
Rrapi i Libohovės
Rrapi i Llixhės
Rrapi i Lybeshės
Rrapi i Madh nė Bashaj
Rrapi i Manastirit, Stegopul
Rrapi i Marqethit
Rrapi i Mashkullorės
Rrapi i Mbrezhdanit
Rrapi i Muzinės
Rrapi i Nderanit
Rrapi i Nivicės
Rrapi i Palasės
Rrapi i pazarit tė Cakranit (Ēaireve)
Rrapi i pazarit tė Klosit
Rrapi i Pirajave,Blinisht
Rrapi i Poliēanit
Rrapi i Priskės
Rrapi i Qesaratit
Rrapi i Radokalit
Rrapi i Rubjekės
Rrapi i Selam Musait
Rrapi i Selcės sė Sipėrme
Rrapi i Shėnvasisė
Rrapi i Shkollės nr.1
Rrapi i Taksimit
Rrapi i Taslloit
Rrapi i Toplanės
Rrapi i Tragjasit tė Vjetėr
Rrapi i Tranoshishtės
Rrapi i ujit,Drizar
Rrapi i Uruēajt
Rrapi i Uruēės
Rrapi i Veleshnjės
Rrapi i Vėrseshtės
Rrapi i Vėrzhezhės
Rrapi i Vojvodės
Rrapi i Xhamisė
Rrapi i Zabelit,Gurrė e Madhe
Rrapi i Zhepės
Rrapi i Zhitomit
Rrapi i Zhulatit
Rrapi i Zonjės,Bubullimė
Rrapi Mesaplikut
Rrapi ose Ēinari i Bretit
Rrapishte e Mashkullorės
Rrepet e Aramerasit,Fushė-Krujė
Rrepet e Buronjave,Kuē
Rrepet e Byshekut
Rrepet e Ēatistės
Rrepet e Delvinės
Rrepet e Dervenit
Rrepet e Donies,Kalivaē
Rrepet e Drashovicės
Rrepet e Festės
Rrepet e Glinės
Rrepet e Grykės sė Kėlcyrės
Rrepet e Gurakuqit
Rrepet e Izvorit
Rrepet e Kėllezit
Rrepet e Kolshit
Rrepet e Koshovicės
Rrepet e Kuqarit
Rrepet e Mullirit,Selo
Rrepet e Ngurrėzės
Rrepet e Nivanit
Rrepet e Poēemit
Rrepet e qytetit (Shėnmėria)
Rrepet e rrugės Fier-Vlorė
Rrepet e Rusanit
Rrepet e shkollės,Sheperit
Rrepet e Tushemishtit
Rrepet e Ujit tė Ftohtė
Rrepet e Vorrezave tė Ramajt
Rrepet e Vurgut tė Ēorrushit
Rrėra e Hedhur
Rrėshqitja e Kėllezit
Rrėshqitja nė malin e Karparielit
Rrethi i Plakės,Brataj
Rrobulli i Blaēit
Rrobulli i Kulmakės
Rrobulli i Kuq
Rrobulli i Lakut tė Topojanit
Rrobulli i Lenies
Rrobulli i Lurės
Rrobulli nė liqenin e Ponarėve
Rruga e Gjarprit


Selvia e Fushė-Krujės
Selvia e Kishės,Leuse
Selvitė e Hllomosė
Selvitė e kishė,Pogradec
Selvitė e Kishės Hllomo
Selvite e manastirit,Lushnjė-Ardenicė
Selvitė e Radovės
Selvitė e Shėnmėrisė [b]
Sofra e Lekės
Sofra e Skėnderbeut
Stera e Borės
Stera e Katofiqit
Stera e Prosekut
Sterra e Cikės
Sterra e Kakrukės
Sterra Uvlen (pusi i Ramies)
Syri i Gjonit
Syri i Kaltėr
Syri i Sheganit

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.bigforumonline.com

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi