Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

Si ju duket forumi?

48% 48% [ 263 ]
13% 13% [ 72 ]
9% 9% [ 51 ]
6% 6% [ 31 ]
5% 5% [ 29 ]
18% 18% [ 98 ]

Totali i votave : 544


You are not connected. Please login or register

Kurjozitete te rralla

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kurjozitete te rralla prej 11.05.12 13:05

Dibrani_84

avatar
gjeneral
gjeneral
Njė fenomen i ēuditshėm, i cili rishfaqet pėr herė tė dytė nė Kili, ka shqetėsuar sė tepėrmi shkencėtarėt.

Njė liqen u zhduk pėr herė tė dytė brenda 2012-ės, duke lėnė kėshtu shkencėtarėt me “gojė hapur”.
Bėhet fjalė pėr… liqenin Cachet 2 nė Patagoni tė Kilit, qė tashmė falė misterit tė fenomenit tė tij tė ēuditshėm, ėshtė bėrė shumė i famshėm n gjithė botėn.

Liqeni fillojė tė “zbrazet” para pak ditėsh, si rezultat niveli i ujit tė ulet nė mė shumė se 31 metra vetėm 48 orėt e fundit.

Por shkencėtarėt, akoma nuk kanė mundur tė shpjegojnė kėtė fenomen.
“Deri mė tani, shkaqet e fenomenit mbeten akoma tė pa njohura. Liqeni u zbrazė shumė mė shpejtė sesa mund tė imagjinohej e pritej. Ēdo gjė mori tė tatėpjetėn, kur liqeni ishte mbush pėrsari pas njė periudhe 2-mujore”, deklaroi Fabian Espinoza, Drejtore e Qendėr pėr Kėrkime Detare dhe vijoji: “Qė nga 2008-ta, i njėjti fenomen kishte ndodhur 11 herė”

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.bigforumonline.com

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi