Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

Si ju duket forumi?

48% 48% [ 263 ]
13% 13% [ 72 ]
9% 9% [ 51 ]
6% 6% [ 31 ]
5% 5% [ 29 ]
18% 18% [ 98 ]

Totali i votave : 544


You are not connected. Please login or register

Ndotja e mjedisit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ndotja e mjedisit prej 09.05.12 14:47

Itali: ndotja e mjedisit bllokon makinat
Automjetet vrasin mbi 40 mijė njerėz pėr ēdo vit,mesatarisht 14 nė ditė.

Aktivitetet e shpimit tė tokėsnė oqeane shkatėrrojnė shkėm-binjtė nėnujorė, shtratin e lesh-terikut dhe ligatinat bregdetare.

Sasia e prodhimeve tė karburantėve qė pėrfundojnė nėoqean vlerėsohet nė 0.25% tė prodhimit botėror tė naftės: rreth 6 milion ton nė vit.

Tsunami mund tė kalojė mijėra kilometra duke shpenzuar pak energji, dhe mund tė arrijė shpejtėsinė prej 500–1000 km/h mbi oqean.Vala qė ngritet nga Tsunami ėshtė mijėra kilometra e gjatė,ndėrsa lartėsia e valės mund tė arrijė deri nė 30 metra afėr bregut tė detit.

OKBja ka numrin e njėjtė tėpunėtorėve me ata tė Disneyland-it, ndėrsa totali i punėtorėve ėshtė sa njė e treta epunėtorėve tė Mc Donalds.

Buxheti i OKBsė pėr pjesėn qendrore ėshtė sa 4 % i buxhetit vjetor tė qytetit tė Nju Jorkut,ndėrsa ėshtė mė i vogėl se sabuxheti vjetor i departamentit tė zjarrėfikėsve tė Tokios.

Vlera e OKBsė ėshtė e barazvlefshme me 2 dollarė pėr ēdo person qė jeton nė kėtė planet, ose thėnė ndryshe e barabartė me shumėn qė shpenzohet nė Britani tė Madhe pėr alkoolin ēdo 15 javė.Edituar pėr herė tė fundit nga Dibrani_84 nė 10.05.12 12:44, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : kurjozitete. kurjozitete te ndryshme)

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi