Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

Si ju duket forumi?

48% 48% [ 263 ]
13% 13% [ 72 ]
9% 9% [ 51 ]
6% 6% [ 31 ]
5% 5% [ 29 ]
18% 18% [ 98 ]

Totali i votave : 544


You are not connected. Please login or register

Kurjozitete te ndryshme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kurjozitete te ndryshme prej 09.05.12 14:46

 • Automjetet vrasin mbi 40 mijė njerėz pėr ēdo vit,mesatarisht 14 nė ditė.

 • Aktivitetet e shpimit tė tokėsnė oqeane shkatėrrojnė shkėm-binjtė nėnujorė, shtratin e lesh-terikut dhe ligatinat bregdetare.


 • Sasia e prodhimeve tė karburantėve qė pėrfundojnė nė oqean vlerėsohet nė 0.25% tė prodhimit botėror tė naftės: rreth 6 milion ton nė vit.


 • Tsunami mund tė kalojė mijėra kilometra duke shpenzuar pak energji, dhe mund tė arrijė shpejtėsinė prej 500–1000 km/h mbi oqean.

  • Vala qė ngritet nga Tsunamiėshtė mijėra kilometra e gjatė,ndėrsa lartėsia e valės mund tėarrijė deri nė 30 metra afėr bregut tė detit


  • OKB-ja ka numrin e njėjtė tėpunėtorėve me ata tė Disney land-it, ndėrsa totali i punėtorėve ėshtė sa njė e treta epunėtorėve tė McDonalds.


  • Buxheti i OKBsė pėr pjesėn qendrore ėshtė sa 4 % i buxheti tvjetor tė qytetit tė Nju Jorkut,ndėrsa ėshtė mė i vogėl se sabuxheti vjetor i departamentit tė zjarrėfikėsve tė Tokios.


  • vlera e OKBsė ėshtė ebarazvlefshme me 2 dollarė pėrēdo person qė jeton nė kėtėplanet, ose thėnė ndryshe e barabartė me shumėn qė shpenzohet nė Britani tė Madhe pėr alkoolin ēdo 15 javė[/justify]
[*]

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi