Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

Si ju duket forumi?

48% 48% [ 263 ]
13% 13% [ 72 ]
9% 9% [ 51 ]
6% 6% [ 31 ]
5% 5% [ 29 ]
18% 18% [ 98 ]

Totali i votave : 544


You are not connected. Please login or register

Guackat ushqim shume i shendetshem

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Dibrani_84

avatar
gjeneral
gjeneral
Nėse me kujdes i shikoni guaskat, do tė vėreni se si forma e tyre pėrngjan me testikujt. Guaskat janė burimi shkėlqyer i acidit folik, zinkut, hekurit, acideve yndyrore omega 3, proteinave dhe kolesterolit tė mirė. Janė tė shkėlqyeshme pėr shėndetin e pėrgjithshėm dhe veēanėrisht pėr shėndetin e testikujve.
Konsumimi i guaskave do tė ndihmojė te pėrmirėsimi i kualitetit tė spermės dhe me kėtė do tė ndihmojė edhe tek pėrmirėsimi i fertilitetit.Guaskat do tė nxisin krijimin e testosteroneve, reduktojnė rrezikun nga krijimi i kancerit tė prostatės dhe pėrmirėsojnė shėndetin e organeve reproduktive nė pėrgjithėsi.[/font]


Kurjozitete, Shkence, Risi, ShpikjeEdituar pėr herė tė fundit nga sandri nė 04.05.12 11:47, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : Kurjozitete, Shkence, Risi, Shpikje)

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.bigforumonline.com

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi